Mat Pilates

Pilateshane > Mat Pilates

Pilates adını Joseph Pilates tarafından ortaya konulan vücudun genel sağlığını düzenlemek için yapılan bir aktivitedir. Bu aktivite çeşitli araçlarla yapılabilmektedir. Pilates yapan kişi hem bedensel açıdan hem de zihinsel açıdan rahatlamaktadır.

Pilates’in öncelikli amacı kişinin rahatlamasını ve günün yorgunluğu ve stresiyle başa çıkmasını sağlamaktır. Pilates her yaştan insanın uygulaması gereken bir disiplin türüdür ve sonuçları son derece sağlıklıdır. Vücudun core adı verilen merkez bölgesini rahatlatarak, vücudun rehabilite edilmesini sağlar.

Joseph Pilates ortaya koymuş olduğu egzersiz sistemini şu şekilde tanımlamıştır; “10 seans sonra kendinizi iyi hissedeceksiniz, 20 seans sonra çok daha iyi görüneceksiniz, 30 seansın sonunda ise yepyeni bir görünüme sahip olacaksınız.”

Mat Pilatesin Faydaları

Mat pilates, mat üzerinde yapılmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz bu mat bir çeşit minderdir.Mat pilates bireysel olarak da grup halinde de yapılabilir. Mat pilatesin amacı da standart pilatesin amacına uyar. Bedensel sağlığı iyileştirmek mat pilatesin en önemli amacıdır.

Mat pilates, standart pilateste olduğu gibi aynı kasları geliştiren bir egzersizdir. Tek farkları kullanılan mekanizmalardır. Bu nedenle iki pilates türü de kişinin tercihi doğrultusunda yapılabilir.

Reformer ve Mat pilatesinde unutulmaması gereken önemli nokta konsantrasyondur. Konsantrasyon pilatesin en önemli unsurları arasında yer alır. Pilates sadece beden egzersizi değil aynı zamanda zihinsel bir egzersizdir. Bu nedenle zihinsel olarak da egzersize uygun olmak ve buna hazır olmak gereklidir. Hem bedensel hem de zihinsel olarak pilatese uygun olan kişi pilatesten harika sonuçlar alacaktır.

Mat Pilates Fiyatları

Mat pilates fiyatları oldukça uygundur. Reformer pilateste olduğu gibi yine benzer ücretli eğitimler bulunmaktadır.
Mat pilates fiyatları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.