Hamile Pilatesi

Pilateshane > Hamile Pilatesi

Hamile pilatesi, tıpkı standart pilateste olduğu gibi, vücudun sağlığı için oldukça önemli bir egzersiz biçimidir. Hamile pilatesi vücudu doğuma hazırlayan bir egzersiz olarak karşımıza çıkar. Hamile pilatesi hem bedensel hem de zihinsel bir rahatlama sağladığından, doğum sürecini de hızlandırması açısından önemlidir.

Standart pilateste ağırlık olarak karın kısmı çalıştırılırken, hamile pilatesinde ise pelvik kasların çalıştırılması amaçlanır. Hamile pilatesi, bedeni doğuma hazırlamak için en yararlı egzersizdir.

Hamile pilatesinin de başlama süresi bulunur. Hamileliğin 3. ve 4. ayları arasında pilatese başlamak en doğru olandır.

Hamile Pilatesinin Faydaları

Pilatesin vücuda olan faydaları saymakla bitmez. Hamilelik pilatesinde de bu durum farklı değildir.
1. Hamile pilatesinin en önemli özelliklerinden birisi pelvik kaslarını güçlendirmesi ve esnekliği arttırmasıdır. Bu da doğumun kolaylaşmasını sağlayan etmenlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Ayrıca vücudun esneklik kazanması, anne adayının günlük yaşamda daha rahat hareket edebilmesine de olanak tanır.
2. Hamileliğin en önemli konularından bir tanesi de psikolojik açıdan hazırlı olmaktır. Anne adayının doğuma psikolojik açıdan hazır olması da önemlidir. Bu nedenle hem bedensel hem de zihinsen olarak rahatlamayı sağlayan hamile pilatesi, anne adayları için büyük önem taşır.
3. Hamileliğin en önemli problemlerinden bir tanesi de bel ve sırt ağrılarıdır. Hamile pilatesi, bel ve sırt ağrılarını ortadan kaldırabilmek için son derece önemlidir. Vücudun esnekliğini arttıran ve kasların güçlenmesini sağlayan hamile pilatesi, her anne adayının uygulaması gereken bir egzersizdir.

Hamile Pilatesi Fiyatları

Hamile pilatesi fiyatları oldukça uygundur. İsterseniz grup halinde isterseniz tek başınıza katılabileceğiniz hamile pilatesi, anne adayları için özel olarak hazırlanmıştır. Anne adayını zorlamayacak aletlerle ve yardımcılarla yapılan bu egzersiz, doğumu oldukça kolaylaştıran bir egzersizdir.