Aletli Pilates

Pilateshane > Aletli Pilates

Reformer pilates, kısaca bedenin özel olarak tasarlanmış aletlerle, vücudun belirli noktalarının çalıştırılmasıdır. Reformer Pilates ünlü Alman doktor Joseph Pilates tarafından geliştirilmiştir.

Reformer pilates, vücudun günlük yaşamdaki stresten ve yorgunluktan kurtulması için oldukça önemlidir. Reformer pilates her yaştan insanın yapabileceği bir egzersiz türüdür. Sonuçları da oldukça olumludur. Vücudun her anlamda gelişmesini ve direncin artmasını sağlar. Bu da günlük yaşantıda huzur bulma anlamına gelir.

Reformer Pilatesin Faydaları

1. Reformer pilatesin en olumlu etkisi hiç şüphesiz omurga kısmınadır. Özellikle masabaşında çalışan kişilerin kabusu olan kambur oturma, reformer pilates sayesinde bir problem olmaktan çıkacaktır. Zira reformer pilates, egzersiz şeklinden ötürü, omurganın doğru biçimde sabitlenmesini sağlar. Böylelikle hem sırt ağrılarından kurtulmak hem de dik bir duruş kazanmak mümkündür.
2. Reformer pilates vücuttaki esnekliği de arttırır. Bu sayede kas zedelenmesi gibi problemlerin çok büyük ölçüde azalmasını sağlar. Bu nedenle dünyaca ünlü spor kulüplerinin de reformer pilates çalışmalarına hız verdiği bilinmektedir.
3. Reformer pilates, vücudun merkez bölgesine esneklk ve güç kazandırmasından ötürü, vücuttaki ağrıların da önüne geçer. Bu sebeple özellikle günün büyük kısmını masa başında geçiren kişiler için hayat kurtarıcı nitelikte olabilir.
4. Pilatesin en önemli özelliklerinden bir tanesi de doğru nefes almaktır. Bu nedenle pilates yapan kişi sürekli nefes egzersizi yapar. Reformer Pilates de nefesi düzeltmeye yardımcı olur.
5. Reformer Pilates, kasları geliştirdiğinden, vücudun güzel bir görünüm almasını sağlar. Fit bir vücut, kaliteli yaşamın da anahtarı niteliğindedir.

Reformer Pilatesin Fiyatları

Reformer pilatesin fiyatları son derece uygundur. Yaşam kalitesini önemli ölçüde arttıran ve kişiyi adeta baştan yaratan reformer pilates, her yaştan kişinin yapması gereken bir egzersiz türüdür. İster tek başınıza isterseniz arkadaşlarınızla birlikte reformer egzersiz yapabilirsiniz.